Evropski fond za jugoistočnu Evropu (EFSE) i UniCredit Banka Srbija potpisali su Ugovor o kreditu u iznosu od 15 miliona evra. Sredstva su namenjena daljem jačanju kreditne podrške kada je u pitanju poslovanje sa stanovništvom i to u delu stambenog kreditiranja i kreditiranja poboljšanja uslova stanovanja. Ovo je drugi ugovor o saradnji koji su u poslednjih godinu dana potpisali EFSE i UniCredit Banka, a koji će omogućiti odobravanje više od 400 novih kredita. UniCredit Banka je jedna od vodećih banaka u Srbiji koja zauzima treću poziciju na tržištu kada je u pitanju ukupna aktiva. Nudeći širok spektar proizvoda i usluga, banka iz godine u godinu, uvećava svoju bazu klijenata, koja trenutno premašuje 200.000 klijenata fizičkih lica. Više od polovine svih stambenih kredita i kredita za adaptaciju i rekonstrukciju odobreni su klijentima koji žive van Beograda.
Evropski fond za jugoistočnu Evropu (EFSE) i UniCredit Banka Srbija potpisali su Ugovor o kreditu u iznosu od 15 miliona evra.
Sredstva su namenjena daljem jačanju kreditne podrške kada je u pitanju poslovanje sa stanovništvom i to u delu stambenog kreditiranja i kreditiranja poboljšanja uslova stanovanja. Ovo je drugi ugovor o saradnji koji su u poslednjih godinu dana potpisali EFSE i UniCredit Banka, a koji će omogućiti odobravanje više od 400 novih kredita.
UniCredit Banka je jedna od vodećih banaka u Srbiji koja zauzima treću poziciju na tržištu kada je u pitanju ukupna aktiva. Nudeći širok spektar proizvoda i usluga, banka iz godine u godinu, uvećava svoju bazu klijenata, koja trenutno premašuje 200.000 klijenata fizičkih lica. Više od polovine svih stambenih kredita i kredita za adaptaciju i rekonstrukciju odobreni su klijentima koji žive van Beograda.
Monika Bek, predsedavajuća Borda direktora EFSE-a izjavila je da je sa svojom širokom mrežom ekspozitura, UniCredit Banka u mogućnosti da svojim uslugama pokrije teritoriju cele zemlje i tako suštinski doprinese razvojnim ciljevima finansiranja u Srbiji. Sve ovo UniCredit Banku čini izuzetnim partnerom u ostvarivanju naše misije da poboljšamo uslove stanovanja u zemljama u kojima je EFSE prisutan, dodala je ona.
Potpisivanjem drugog ugovora sa EFSE fondom u poslednjih godinu dana, samo potvrđujemo našu dosadašnju uspešnu saradnju, rekao je Klaudio Ćezario, predsednik Izvršnog odbora UniCredit Banke Srbija. Ova kreditna linija će nam omogućiti da dodatno ojačamo našu podršku stanovništvu kada je u pitanju obezbeđivanje životnog prostora, što predstavlja jedan od glavnih izazova sa kojima se mlade osobe i ljudi u srednjim godinama suočavaju, ne samo u Srbiji, već i u celom svetu, dodao je Ćezario.